Borac trijumfom nad Željezničarom hita ka Evropi

U velikom derbiju 28. kola Premijer lige BiH, Borac je u Banjaluci rezultatom 2:0 slavio protiv Željezničara u direktnom okršaju rivala u borbi za Evropu.

Pravih prilika na startu nije bilo, a prvi je zaprijetio Željezničar udarcem Andrije Drlje u 21. minuti kojeg Nikola Ćetković odbija u korner.

TOK UTAKMICE:

Uslijedila je velika šansa za Borac, ali udarac Alena Jurilja u 27. minuti blokira Aleksandar Kosorić i spašava Željezničar.

Uslijedile su još dvije sjajne šanse za „Velikana iz Platonove“ u finišu prvog dijela, ali je mladi Vedad Muftić odbranio udarce Jurilja i Envera Kulašina.

Posljednju šansu u prvom dijelu imao je „Željo“, ali je Benjamin Šehić loše šutirao nakon prolaska po lijevoj strani.

Bez golova se otišlo na odmor.

U 52. minuti Momčilo Mrkaić dobro šutira s distance, ali brani Muftić. Uslijedile su minute koje su pripale Željezničaru.

Igrao se 58. minut kada je Šehić ponovo prošao po lijevoj strani, ali njegov udarac odlazi pored gola Borca.

Dobru šansu u 69. minuti imao je Jurilj, ali je s lijeve strane šutirao pored gola „Plavih“. To je bio uvod u vodeći gol „Crveno-plavih“.

U 72. minuti Mrkaić glavom šutira nakon centaršuta s desne strane, lopta je zakačila i Amara Drinu i završila u golu Željezničara. Uslijedilo je veliko slavlje domaćih navijača.

Taj gol donio je nešto otvoreniju igru Željezničara, ali „Plavi“ nisu uspjeli postići gol za poravnanje rezultata.

Naprotiv, Borac je u 78. minuti nakon kornera Nikole Ninkovića došao i do drugog gola, a strijelac za veliku pobjedu bio je Nedeljko Piščević.

Ostalo je 2:0 tako da je Borac upisao veliku pobjedu u borbi za Evropu.

Dok Željezničar nastavlja mukotrpni put za izlazak na evro-scenu.

Sa sedam bodova više od trećeplasiranog, Borac je gotovo pa osigurao Evropu pet kola prije kraja.

Borac u narednom kolu ima još jedan zakazani derbi, a to je gostovanje Veležu u Mostaru, dok će Željezničar na „Grbavici“ dočekati konjički Igman, prenosi „Klix“.