Dajte mu odmah novu MVP titulu: Maestralni Jokić razbio Sanse!

Vukao je Nikola Jokić Nagetse protiv Finiksa. Vukao, vukao, na momente su mu pomogli Eron Gordon i Džamal Mari, i na kraju poslije drame i produžetka pali su Sansi u Koloradu – 128:125 (113:113).

Centar Denvera stigao je do 89. tripl-dabla u NBA karijeri, a ako ovako nastavi nije nemoguće da u ovom šampionatu dođe do jubilarnog 100. Ovo mu je 83. učinak sa 10+ poena, skokova i asistencija u ligaškom dijelu sezone, a sedmi u ovom šampionatu.

Postigao je Jokić 41 poen, imao po 15 skokova i asistencija i još jednom pokazao da neće tako lako da se odrekne MVP titule koju je osvajao u prethodne dvije sezone. Somborac je na parketu proveo 41 i po minut. Iz igre je šutirao 16/25, pogodio je dvije trojke iz četiri pokušaja, a promašio je dva slobodna bacanja.

Većim dijelom meča Jokić je imao Erona Gordona kao jedinog raspoloženog, dok su gosti i pored povrede najboljeg igrača Devina Bukera još na startu meča (igrao samo četiri minuta i 20 sekundi), većim dijelom meča vodili, imali veći brj raspoloženih pojedinaca.

Jokić je furiozno počeo, postigao je 13 od prvih 20 poena svog tima. Dobar dio druge četvrtine ga je trener Meloun držao na klupi, odmarao za nastavak utakmice. Nagetsi su bili u vođstvu u prvih 12 minuta, ali od druge četvrtine, Sansi su preuzeli kontrolu. Jokić i Gordon su pretili, stizali na -1 (83:84), ali je onda tim iz Arizone dodao gas i činilo se da je bliži pobjedi.

U posljednjoj četvrtini razigrao se do tada loš Džamal Mari. Pogađao je Kanađanin u seriji, topila se prednost tima iz Arizone, da bi bek tima iz Kolorada poslije zakucavanja, 10 sekundi prije kraja četvrte četvrtine, donio izjednačenje svom timu – 113:113. Košarkaši Finiksa imali su napad za pobjedu, ali ga nisu iskoristili. Imao je Mari i šansu da poslije 48 minuta donese pobjedu Denveru, ali je njegov šut izblokiran.

U produžetku, trio Jokić-Gordon-Mari, uz dobru rolu Kentavijusa Koldvel Poupa, donio je trijumf Nagetsima i prvo mjesto na Zapadu, sa pobjedom više u odnosu na najbliže pratioce, Nju Orleans Pelikanse i Memfis Grizlise. Sansima je ovo treći vezani poraz.

Srpski centar je preuzeo stvar u svoje ruke u dodatnih pet minuta. Prvo je Gordon donio prednost Nagetsima, da bi naš as iz teške pozicije, kod rezultata 117:113, postigao poene. Trojka Goldvela Poupa poslije asistencije Jokića, riješila je pitanje pobjednika – 124:118. Nisu poslije toga Sansi uspjeli da se vrate, na oduševljenje domaćih navijača.

Osim maestaalnog Jokića, odličan je bio Gordon sa 28 poena i 13 skokova, dok je Mari ubacio 26. Koldvel Poup je stao na 15. Ostali su imali ispod 10 poena. Kod Sansa čak šestorica su imali dvocifreni košgeterski učinak. U odsustvu Bukera, briljirao je Lendri Šamet sa 31 poenom, dok je Deandre Ejton imao 22 poena i čak 16 skokova. Veteran Kris Pol se zaustavio na 17 poena i 16 asistencija. Dejmion Li je postigao 18, dok su Majka Bridžis i Tori Krejg ubacili po 13 poena.