Ni predsezona nije jeftina: Evo koliko košta ljetovanje u Crnoj Gori

Ni predsezona nije jeftina: Evo koliko košta ljetovanje u Crnoj Gori

Evo koliko košta ljetovanje u Crnoj Gori.

Mnogi se nadaju da će predsezona donijeti niže cijene na Crnogorskom primorju, ali računi iz Budve i Bečića pokazuju drugačiju sliku.

Kafa košta i do 2,4 evra, sok gotovo četiri, dok ručak za dvoje u restoranu premašuje 75 evra, pa je jasno da će i ovog ljeta za odmor uz more trebati izdvojiti pozamašan budžet, naročito kada je riječ o restoranima na atraktivnim lokacijama uz more.

Ekipa portala Blic tokom boravka u Crnoj Gori prikupila je informacije o cijenama. Kako navode, u budvanskom restoranu „Zeleni gaj“ espreso sa mlijekom im je naplaćen je 2,4 evra, dok je koka-kola koštala 3,8 evra.

Ista cijena od 3,8 evra zabilježena je i za oranžinu.

To znači da par koji poželi popiti dvije kafe i dva gazirana soka može ostaviti više od 12 evra, bez uračunate napojnice.

Ručak za dvoje blizu 80 evra

Najveći račun među priloženima iznosi 78,7 evra i odnosi se na ručak u Budvi.

Na stolu su se našli:

  • rižoto od morskih plodova – 16 evra
  • pileći batak – 14,5 evra
  • punjene lignje – 20,5 evra
  • Karađorđeva šnicla – 18,50 evra
  • šopska salata – 5,2 evra
  • hljeb – 1,6 evra
  • amerikano kafa – 2,4 evra

Dakle, samo glavna jela za dvije osobe koštala su više od 50 evra.

Večera u Bečićima 77 evra

Sličan iznos zabilježen je i u jednom restoranu u Bečićima, gdje je ukupan račun iznosio 77 evra.

Na računu su bili:

  • koktel – 9 evra
  • dva točena piva – 7,6 evra
  • dva biter tonika – 6,4 evra
  • dvije porcije brancina – 36 evra
  • pileći file sa četiri vrste sira – 12,5 evra
  • slane palačinke – 5,5 evra

Samo dvije porcije ribe koštale su 36 evra, odnosno 18 evra po osobi.

Koliko dnevno treba izdvojiti za hranu?

Na osnovu ovih računa može se napraviti okvirna računica za dvije osobe u predsezoni.

Ukupno, za jedan dan proveden u restoranima i kafićima, dvije osobe mogu potrošiti oko 168 evra, i to bez uračunate napojnice, sladoleda, dodatnih pića ili večernjeg izlaska.

Predsezona nije jeftina

Iako se tradicionalno smatralo da su maj i početak juna period kada se na Crnogorskom primorju može ljetovati znatno povoljnije nego tokom jula i avgusta, računi pokazuju da su cijene u popularnim turističkim centrima već dostigle nivo koji mnoge podsjeća na vrhunac sezone.

Za porodice i parove koji planiraju ljetovanje u Crnoj Gori to znači da bi, pored troškova smještaja i prevoza, trebalo pažljivo planirati i budžet za restorane i kafiće, jer upravo na toj stavci dnevni troškovi mogu najbrže porasti.

Cijene smještaja

Podsjećamo, portal Euronews.ba objavio je krajem aprila analizu trenutnih rezervacija i zvaničnih podataka prema kojoj posjetioci u samom Starom gradu Ulcinju mogu pronaći kvalitetan apartmanski smještaj u julu po prosječnoj cijeni od oko 50 evra po noćenju. Za one koji ipak preferiraju klasičan hotelski komfor, cijene se kreću od 60 evra pa naviše.

Budva, kao neprikosnovena metropola crnogorskog turizma, nudi najdinamičniji raspon cijena. Privatni smještaj u jeku sezone moguće je rezervisati već od 40 evra dnevno, dok se cijene u hotelima srednje kategorije najčešće kreću od 60 do 70 evra po osobi.

Luksuzniji objekti u Bečićima i samom centru Budve često dostižu znatno veće iznose, zavisno od nivoa usluge i blizine moru.

U Petrovcu se cijene apartmana kreću između 50 i 80 evra. Sa druge strane, Sveti Stefan zadržava status ekskluzivnog ljetovališta, gdje su cijene smještaja visoke, mada se u okolnim naseljima mogu naći i nešto povoljnije varijante privatnog smještaja.

Kotor bilježi cijene apartmana od 60 do 120 evra, dok su cijene u istorijskom Perastu i luksuznom Tivtu prilagođene visokom turizmu.

U Herceg Novom cijene smještaja su raznolike – od 40 evra u privatnom sektoru do 70 evra u modernim hotelima sa direktnim pogledom na more, prenio je Euronews.

autor:http://nezavisne.com

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *