Srpska monarhistička stranka saopštila je sinoć da je postala parlamentarna stranka, jer joj je pristupio Ekološko-patriotski pokret „Naša Drina“.
U saopštenju se navodi da je predsednik pokreta „Naša Drina“ Igor Braunović postavljen na funkciju kopredsednika Srpske monarhističke stranke, koju će ubuduće zastupati kao poslanik u srpskom parlamentu.
Igor Braunović, narodni poslanik, napustio je ranije ove godine klub Socijalističke partije Srbije u Skupštini, a njegov pokret savez sa SPS Ivice Dačića.
Ekološko-patriotski pokret „Naša Drina“ na sastanku održanom 10. februara 2025. godine doneo je odluku o istupanju iz saveza sa Socijalističkom partijom Srbije, objavljeno je tada.
Podsetimo, tokom leta prošle godine Igor Braunović smenjen je sa funkcije v.d. direktora Srbijašuma, i na to mesto postavljen Krsto Janjušević iz SNS. Smatra se da je povod bilo to što se Braunović i njegovo udruženje usprotivilo otvaranju rudnika litijuma multinacionalne kompanije u Zapadnoj Srbiji.
Do neslaganja sa određenim delom SPS, kako je naveo, došlo je i zbog otkrivanja spomenika generalu Dragoljubu Draži Mihailoviću od strane njegovog pokreta u Beogradu 2023. godine.
“Tu su krenule prve neke čarke sa, ne mogu da kažem levičarima i socijalistima, jer njih izuzetno cenim, pre bih ih nazvao titoistima i onima koji su Srbiju doveli gotovo do propasti”, kazao je Braunović.