Šestomjesečna beba i muškarac su stradali, a žena je povrijeđena u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć, oko jedan sat poslije ponoći, na auto-putu „Miloš Veliki“, u smjeru ka Čačku, na dijelu mosta na Savi, na teritoriji opštine Surčin-Obrenovac, rečeno je RTS-u u policiji.
„Jutros u 01.30 na auto-putu Miloš Veliki, pre mosta na Savi, dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je smrtno stradala šestomesečna beba. U nesreći su teško povređeni roditelji nastradale bebe, koji su zadodobili teške povrede i prema rečima dežurnog lekara, majka stara 23 godine prevezena je kolima beogradske Hitne pomoći u Urgentni centar, a oca je prevezla obrenovačka Hitna pomoć“, rečeno je Tanjugu iz Hitne pomoći.
Doktorka Danijela Јeftić iz Hitne pomoći rekla je da su ekipe na licu mjesta mogle da konstatuju samo smrt djeteta, dok je dvadesettrotogodišnja žena sa teškim povredama zbrinuta u Urgentni centar, a muškarca je prevezla obrenovačka Hitna pomoć, prenosi RTS.
Nakon što je uspostavljen saobraćaj, oko četiri sata došlo je do još jedne saobraćajne nezgode na istom dijelu puta, kilometar i po prije mjesta prve nesreće, u kojoj je učestvovalo šest vozila.
Dvije osobe su u toj nezgodi povrijeđene i prevezene u Urgentni centar.
Muškarac Sreten J. stradao je jutros oko 1 sat u stravičnom udesu automobila i autobusa na auto-putu Miloš Veliki.
On je, kako saznajemo, dolazio iz Beča gde inače živi i radi. On je bio vozač, u kolima je bila i njegova supruga sa bebom, a supruzi se lekari bore za život.
Na licu mesta poginuo je njegov sin od godinu i po dana.
Muškarac je s teškim povredama prevezen u bolnicu, ali je tamo izdahnuo.
Udes se dogodio na delu auto-puta „Miloš Veliki“ kod Surčina, pri uključenju za Obrenovac. Majka deteta (23) zadobila je povrede opasne po život.
Ona je sedela na mestu suvozača. Žena je hitno prevezena kolima beogradske Hitne pomoći u Urgentni centar.
Sudeći prema objavama na društvenim mrežama, Sreten je imao troje dece i živeo je skladan, porodični život.
