Vučević: U Nevesinju pisana istorija

Vučević: U Nevesinju pisana istorija

U Nevesinju pisana istorija.

Izaslanik predsjednika Srbije Miloš Vučević izjavio je da je Nevesinje mjesto na kojem je pisana istorija, koje definiše srpski narod i inspiriše buduća pokoljenja, te da se identitet može sačuvati samo jedinstvom.

Vučević je rekao da u svakoj naciji postoje istorijski znamenita mjesta na kojima je direktno pisana istorija tog naroda i da se prema tim istorijskim mjestima njeguje kultura sjećanja kako bi se pamtilo i učilo na tim primjerima.

„Tako su svi narodi odvajkada čuvali sećanja na svoje nacionalne div-junake da bi sledili njihove primere i izbegli buduće greške i stradanja, da bismo se sećali i borili protiv čovekove najveće slabosti, a to je zaboravnost“, rekao je Vučević u Nevesinju na obilježavanju 150 godina od Nevesinjske puške.

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *