Bajern Kataloncima očitao lekciju i poslao ih u Ligu Evrope

Barselona nije u nokaut fazi Lige šampiona! Katalonci su porazom od Bajerna sa 3:0 ispali iz najelitnijeg takmičenja, pa će na proljeću igrati u Ligi Evrope.

Nije Ćavijev tim onaj od prije nekoliko godina, niti može da se poredi u vremenu dok je legendarni fudbaler igrao. A možda je i do Mesija, koji ih je ovog ljeta zauvijek napustio. Nisu Katalonci uspjeli u nameri, da pobjede Bajern, a od toga su bili miljama daleko.

Samim tim što su za 90 minuta uputili samo jedan udarac u okvir gola jasno govori šta smo gledali u Minhenu. Od starta je Najgelsmanov tim bio u prednosti, imao kontrolu igre, ali i mnogo više samopouzdanja od posrnulih Katalonaca.

U 34. minutu bilo je 1:0 kada je na asistenciju Levandovskog iskoristio Tomas Miler i matirao nemoćnog Ter Štegena. Igralo se još devet minuta, a onda novi pogodak u mreži Katalonaca. Ovoga puta, u 43. minutu, Koman je proigrao Sanea, koji je sa distance uputio neodbranjiv udarac i već najavio šta će biti do kraja meča.

Mislio je Ćavi da može do preokreta, bilo je ih je u istoriji “blaugrane”, ali ovoga puta ovaj tim nije mogao ništa sem da prihvati ubjedljiv poraz na praznoj “Alijanc areni”. Alfonso Dejvis je već u 62. minutu odštampao kartu za Ligu Evrope i donio konačnih 3:0 za moćni Bajern koji je sigurno jedan od favorita za osvajanje Lige šampiona.

Tako su Bavarci uspeli da ponove istorijski uspjeh iz sezone 2019/20, kada su u grupi sa Crvenom zvezdom, Totenhemom i Olimpijakosom uspjeli da završe grupnu fazu sa svih šest pobjeda. Ovoga puta, to su uspjeli da urade u konkurenciji Barselone, Benfike i Dinama iz Kijeva.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Benfika je uspjela da lako odradi posao sa dva brza gola. Prvo je “orlovima” prednost donio Jaremčuk u 16. minutu, da bi šest minuta kasnije Žilberto povisio rezultat. Vjerovatno su na poluvremenu saznali konačan ishod meča u Minhenu, pa su tako do kraja meča samo odradili posao.

Juventus – Malme 1:0

Zenit – Čelsi 3:3

Bajern – Barselona 3:0

Benfika – Dinamo Kijev 2:0

Mančester Junajted – Yang Bojs 1:1

Salzburg – Sevilja 1:0

Wolsburg – Lil 1:3