Čudesno veče Halanda: Fudbaler Sitija postigao pet golova za četvrtfinale Lige šampiona

Fiudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pobjedom protiv Lajpciga rezultatom 7:0 uz pet pogodaka koje je postigao nevjerovatni Erling Haland, koji je tako ispisao nove stranice istorije najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja u Evropi.

Haland je pogađao redom u 22., 24., 45., 54. i 57. minuti, čime je postao tek treći igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao pet golova na jednom meču. Prije njega to su napravili Lionel Mesi u dresu Barselone protiv Bajer Leverkuuena i Luiz Adriano za Šahtjor u duelu sa Bate Borisovim.

Čudesni Norvežanin je sa 22 godine postao najmlađi igrač koji je postigao 30 golova u Ligi šampiona, a sada već na svom kontu ima 33 i to na samo 25 odigranih susreta.

Sinoćnji hat-trck bio mu je peti ove sezone u svim takmičenjima, a i oborio je i rekord kluba po broju golova u jednoj sezoni.

Dosadašnji rekorder Tomi Džonson je 1929. godine postigao 38 pogodaka, a Haland je sada na brojci 39 i pitanje je šta bi još bilo da ga Gvardiola nije zamijenio u 63. minuti. sinoćnje utakmice.

Četvrtfinale Lige šampiona izborio je i Inter koji je odigrao bez golova protiv Porta i tako je zadržao jedan gol prednosti iz prvog meča.

autor:bl-porta.com