Đoković u osmini finala Australijan opena, Dimitrov „pao“ nakon tri seta

Srpski teniser Novak Đoković ubjedljivo je savladao Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 3:0 u setovima (7:6, 6:3, 6:4) te se plasirao u osminu finala Australijan opena.

Prvi set je bio najneizvjesniji a Đoković je slavio poslije taj-brejka. Set je trajao nevjerovatnih 77 minuta, kada je Đoković imao i najviše problema sa povredom butnog mišića

U drugom setu nije bilo većih probelam, iako Srbina i dalje muči povreda, ali je uspio da dođe do sigurnijeg vođstva pobjedivši Bugarina za 6:3.

Posljednji, treći set je bio sa mnogo brejkova na obje strane. Ipak, Novak je sačuvao svoju prednost i plasirao se u osminu finala.

U osmini finala Đoković će igrati protiv domaće tenisera Aleksa de Minora, koji je u trećem kolu eliminisao Bendžamina Bonzija.