Sjajna Srbija razbila Halanda i društvo u Norveškoj

Najbolji srpski fudbaleri pobijedili su Norvešku u Oslu sa 2:0 u odlučujućem meču u grupi i obezbijedili plasman u elitnu A diviziju Lige nacija!

Srbi i Norvežani ušli su u posljednje šesto kolo izjednačeni na vrhu tabele po broju bodova, ali su prednost imali Skandinavci zbog pobjede u prvom međusobnom duelu u Beogradu.

To je značilo da je njima večeras odgovarao i neriješen rezultat pred domaćom publikom dok su izabranici Dragana Stojkovića morali da pobjede da na kraju takmičenja bili prvi u grupi.

U sličnoj situaciji našli su se Piksi i njegovi fudbaleri i novembra prošle godine kada su napravili podvig u Lisabonu i pobjedom nad Portugalom obezbijedili direktan plasman na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Ovog puta ulog nije bio tako veliki, ali pobjedu u Oslu pored prvog mjesta u grupi i plasmana u plej-of vjerovatno donosi i mjesto u drugom šeširu uoči žrijeba za Prvenstvo Evrope 2024. Naravno, ova pobjeda će svakako uticati i na samopouzdanje i mnogo bolje raspoloženje neposredno pred odlazak na Mondijal u Katar.

Norvežani su nešto bolje počeli meč, ali kako je vrijeme odmicalo Srbi su uspostavili ravnoteži u polako preuzimali inicijativu.

U samom finišu prvog poluvremena Dušan Vlahovića je iskoristio prodor Filipa Kostića i matirao norvešku odbranu.

Na startu drugih 45 minuta ponovo su Norvežani pokušali da se nametnu, ali je vrlo brzo “umirio” drugi pogodak Srbije. Igrao se 54. minut, kapiten Tadić je proigrao mladog Ivana Ilića, koji sjajno asistira nepogrešivom Aleksandru Mitroviću! Njegov šesti gol na petom meču u Ligi nacija! Ujedno i jubilarni 50. pogodak u dresu Srbije!

Za veliku radost izabanika Dragana Stojkovića Piksija.

I zasluženu pobjedu Srbije za prvo mjesto u grupi, plasman u plej-of i elitnu A diviziju Lige nacija!