Srbija bolja od Crne Gore

Vaterpolisti Srbije savladali su Crnu Goru na Svetskom prvenstvu u Budimpešti sa 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1)

U prvoj četvrtini izabranici selektora Dejana Savića bili su veoma dobri u odbrani, ali i dekoncentrisani u napadu, iskoristili su dva od ukupno osam šuteva ka golu protivnika. Rašović je doneo prednost Srbiji, izjednačio je potom iz peterca Mršić.

Srpski tim je poveo sa 2:1 pogotkom Nikole Jakšića da bi na 30 sekundi pre isteka prve četvrtine Đurđić izjednačio na 2:2.

Slično je bilo i u drugoj, opet je odbrana dobro radila svoj posao, ali je nedostajalo koncenracije u fazi napada, naročito kada su oba tima bila kompletna.

Igralo se gol za gol, Crna Gora je uspela sa povede prvi put sa 3:2, ali je naš tim uspeo da preokrene na 4:3, a onda i na osam sekundi pre kraja druge deonice šestim golom Radomira Drašovića na šampionatu stigne do 5:4.

Naš tim je uspeo da se konačno odlepi na dva gola prednosti tokom treće četvrtine.

Nemanja Vico i Jakšić su bili strelci tih golova za 6:4 i 7:5, da bi Rašović pogodio za 8:6, tako da je naš tim sa +2 ušao u poslednjih osam minuta susreta.

Kada je Strahinja Rašović na 4.30 do kraja pogodio za 9:6, Srbija je prvi put stekla tri gola prednosti i takvu šansu nije mogla da propusti.

Na kraju bilo je 10:7, ali sasvim dovoljno da selektor Dejan Savić može da bude zadovoljan.

U našem timu najefikasniji su bili Strahinja Rašović i Nikola Jakšić sa po tri gola, dok je isto toliko u timu Crne Gore postigao Bogdan Đurđić.

Meč za peto mesto igra se u nedelju od 17 časova.