Igokea savladala PAOK

Veliku pobjedu ostvarili su košarkaši Igokee koji su i drugi put ove sezone savladali PAOK. Gosti su u Solunu trijumfovali rezultatom 75:64

Ova utakmica trebala je da bude odigrana prije sedam dana, ali je prolongirana zbog korone u redovima grčkog kluba.

Igokea je izborila plasman u narednu fazu takmičenja, ali bi pobjedom osvojila drugo mjesto iza Galatasaraja.

Prva četvrtina

Poslije deset minuta igre PAOK protiv Igokee vodi 18:17.

Utakmica koja direktno odlučuje ko će sa koje pozicije u baraž i na koga će Igokea ići nakon grupne faze, da li na Ostende ili Strazbur za sada je izjednačena.

Gosti su u Solunu pogodili tri trojke iz osam pokušaja, pet poena dao je Marko Jošilo, na drugoj strani Lav je takođe ubacio pet.

I na ovom meču Igokeu vodi pomoćni trener Marko Barać.

Druga četvrtina

Na veliki odmor Igokea ide uz minimalnu prednost od 38:37. I u drugoj četvrtini nastavila se izjednačena igra, jer nijedan tim nije uspio da se odvoji.

Proradio je Stivens sa deset poena i bez promašaja u šutu za dva, šest je dodao Ilić koji ima i tri skoka.

Aleksandrovčani u rosteru imaju i dva juniora Amsala Delalića i Dejana Pavlovića. Lav je ubacio deset poena za PAOK, sedam su dodali DiLeo i Džons, a šest Janković.

Treća četvrtina

U treću četvrtinu Aleksandrovčani su ušli još jače i dobili Grke 23:8.

Na kraju treće dionice rezultat je 61:45.

Četvrta četvrtina

Sjajna treća četvrtina presudila je da ova utakmica ode na stranu Igokee.

Gosti su u posljednjoj četvrtini samo održavali prednost, stekli i maksimalnih plus 20 i pratkično već na početku završnog perioda obezbijedili trijumf.

Istakao se Stivens sa 19 poena i devet skokova, po deset su ubacili Robinson i Starks. U ekipi PAOK-a istakao se Lav sa 20 poena.

Sa tri pobjede u grupnoj fazi Aleksandrovčani su zauzeli drugu poziciju i u baražu FIBA Lige šampiona igraće protiv belgijskog Ostendea.

Ova pobjeda je Igokei donijela prednost domaćeg terena u seriji na dvije pobjede.

Uspjeli su Aleksandrovčani da ponove uspjeh iz prošle sezone i drugu godinu zaredom prođu grupnu fazu ovog takmičenja.

Galatasaraj je bio najbolja ekipa u ovoj grupi, ali je Igokea u posljednja dva kola, naročito večeras u Solunu, pokazala kvalitet.

autor: Faktor, foto Igokea