SRAMNO I ŠOKANTNO Navijači Dinama salutirali nacističkim pozdravom: „Ustaše bi bile ponosne“

Dinamo je u susretu 2. kola grupe E Lige šampiona izgubio od Milana na San Siru 3:1. Prvi gol za domaćina zabio je Olivije Žiru s bijele tačke u 45. minuti. Milan je drugi gol zabio u prvoj minuti drugog poluvremena, a strijelac je bio Salemekers. Za Dinamo je zabio Mislav Oršić nakon sjajne akcije s Brunom Petkovićem u 56. minuti. Treći gol za domaćina postigao je Pobega u 77. minuti.

Međutim, ono što se dešavalo neposredno prije i poslije meča, u svijet ne šalje dobru sliku.

Ekipa Ante Čačića imala je s tribina podršku od oko 3700 navijača, najviše Bad Blue Boysa koji su na stadion stigli korteom neposredno prije utakmice. U nekom trenutku se u tom korteu dogodila situacija koja se trenutno širi društvenim mrežama i ne služi na čast hrvatskim navijačima.

Više desetina, moguće i stotine navijača Dinama su tokom hoda u korteu dizali desnice i salutirali nacističkim pozdravom. Video je objavljen na više profila na Twitteru, a podijelio ga je i profil Stop Antisemitizmu te dodao da bi „Ustaše bi bile ponosne“.