Ispustili dva gola prednosti: Srbiji samo bod protiv Kameruna

Srbija je osvojila bod protiv Kameruna u prvom meču drugog kola G grupe Svjetskog prvenstva u Kataru. Orlovi su na taj način ostali u igri za plasman u osminu finala, a o svojoj sudbini odlučivaće u duelu protiv Švajcarske, u posljednjem kolu (petak, 20 časova).

Duel sa mnoštvom preokreta, Kamerunci poveli, Orlovi preokrenuli na 3:1, pa dozvolili Afrikancima da izjednače za tri minuta za konačnih – 3:3.

UŽIVO:

Meč je završen, 3:3.

66′ – GOOOOOL! Šupo-Motan iz kontre zabija za 3:3.

64′ – GOOOOOL! Kamerun je smanjio majstorskim lobom Abubakara. Gol je prvobitno bio poništen, ali je reakcijom VAR-a priznat.

53′ – GOOOOOL! Fenomenalna akcija Srbije i gol Mitrovića za 1:3.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:1 za Srbiju!

Fantastičan finiš poluvremena. Sudija iz UAE produbio je poluvrijeme 6 minita i onda kreće „blickrig“ Srbije.

Prvo je Strahinja Pavlović poravnao rezultat nakon prekida, da bi samo dva minuta kasnije Sergej donio prednost Orlovima.

29′ – GOOOOOL! Kamerun je poveo s 1:0. Pogodio je Kasteljeto i kaznio Srbiju za promašaje.

27′ – Nastavljaju Srbi s napadima. Vidi se velika želja kod Stojkovićevih izabranika da se iskupe za loše izdanje protiv Brazila.

19′ – Zaprijetili su sada i Kamerunci preko Kundea, ali je odbranio Milinković-Savić.

17′ – Nevjerovatan promašaj Mitrovića. Kamerunce je pogledala sreća.

16′ – Loš pokušaj Enkulua. Bio je to prvi udarac Kamerunaca.

11′ – Velika šansa za Srbiju. Mitrović je pogodio stativu.

Himne Srbije i Kameruna intonirane su prije početka utakmice na stadionu Al Džanub u Kataru.

Sastavi:
SRBIJA (3-4-1-2) : V. Milinković Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Kostić, Maksimović, Lukić – S. Milinković Savić, Tadić – Mitrović.

KAMERUN (4-3-3): Epasi – Fai, N’Kolou, Kasteleto, Tolo – Anguisa, Ondoua, Kunde Hongla – Mbeumo, Čupo-Moting, Ekambi.