O čemu će se danas raspavljati na sjednici Vlade?

O čemu će se danas raspavljati na sjednici Vlade?

Vlada Republike Srpske trebalo bi danas u Banjaluci da razmatra po hitnom postupku Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o registraciji poslovnih subjekata u Republici Srpskoj.

Dnevnim redom je predviđeno i razmatranje Prijedloga zakona o izmjenama i dopunama Zakona o podršci nezaposlenom roditelju četvoro i više djece u Republici Srpskoj, najavljeno je iz Biroa Vlade za odnose s javnošću.

Pred ministrima će se naći i Informacija o inicijativi za izdavanje garancije Republike Srpske za emisiju obveznica preduzeća za usluge u vazdušnom saobraćaju „Aerodromi Republike Srpske“.

Vlada Srpske trebalo da bi da razmatra i prijedloge odluka o poništavanju postupka dodjele koncesije za izgradnju i korišćenje vjetroelektrane „Trusina“ iz Nevesinja i o davanju saglasnosti za izdavanje garancije Republike Srpske za kreditno zaduženje preduzeća „Elektroprivreda Republike Srpske“, odnosno Rudnika i Termoelektrane „Ugljevik“.

Premijer Republike Srpske Savo Minić sazvao je sjednicu u 12.00 časova, a konferencija za novinare planirana je u 13.15 časova.

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *