LIGA ŠAMPIONA: Crveno-beli pred fantastičnim Delijama srušili Bode Glimt i plasirali se u elitu!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona

Zvezda je u revanš meču u Beogradu savladala norveški Bode Glimt rezultatom 2:0.

Strelci su bili Duarte iz penala u 26. minutu i Spajić u 59. minutu.

Crveno-belli su tako po četvrtim put u polsednjih osam sezona izborili plasman u elitno takmičenje.

Ivanić je već u šestom minutu loše šutirao iz izgledne situacije.

Sjajan udarac Hvanga u 13. minutu, krajnjim naporom osujetio je Haikin i izbacio loptu u korner.

Inicijativa se isplatila u 25. minutu, Milton je oboren u šesnaestercu a Duarte bio siguran sa „kreča“ za 1:0.

Crveno-beli su nastavili sa napadima, a Olajinka je u 30. minutu sa pet metara glavom pogodio prečku.

Zvezda je nastavila da pritiska i dom kraja poluvremena bilo je još par izgledbnih situacija pred golom gostiju.

Crveno- beli su upputili čak 14 udaraca na gol i izveli šset kornera u prvih 45. minuta, što sve govori.

Gosti su agresivnije ušli u nastavak meča i pripretili preko Berga u 55. minutu.

Ipak Zvezda sjajnim golom Spajića nakon kornera u 59. minutu dolazi do 2:0 i rezultata koji je vodi u Ligu šampiona.

Usledila je ofanzivnija igra gostiju i par izmena na obe strane.

Bode Glimt je napadao, Zvezda vrebala iz kontre. Crveno-beli su imali par prilika da prelome meč, preko Šerifa, Hvanga i Ilića.

Ipak sačuvali su svoju mrežu i zasluženo izborili plasman u elitno takmičenje.