U nastavku velike akcije na suzbijanju korupcije danas su, kako saznajemo, pripadnici UKP-a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapsili vojvođanskog tajkuna Dragana Tikića i još 15 osoba.
Tikić je osumnjičen da je poreskim prevarama oštetio državni budžet.
Podsećamo, jutros je uhapšenpredsednik Upravnog odbora Instituta za standardizaciju Dušan Rafailović u nastavku velike akcije na suzbijanju korupcije!
Pripadnici UKP-a su po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapsili Rafailovića jer je „oprao“ oko milion evra prljavih para i taj novac ulagao u kupovinu luksuznih stanova i automobila.
Juče su pripadnici UKP upali u više desetina objekata na lokacijama u u Beogradu, Feketiću i Mladenovcu, kao i u firmu čiji je vlasnik jedan od najvećih vojvođanskih tajkuna, Vladimir Vrbaški.
Uhapšeno je 13 osoba, koje su oštetile budžet za 2 miliona evra. Vrbaški se trenutno nalazi van zemlje.
autor: kurir.rs