Sutra ISPLATA PENZIJA

Sutra ISPLATA PENZIJA

Penzionerima u Republici Srpskoj sutra će biti isplaćene februarske penzije za koje je u budžetu obezbijeđeno 160 miliona KM, saopšteno je iz Ministarstva finansija Srpske.

„U skladu sa opredjeljenjem Vlade Republike Srpske da poboljša standard najstarije populacije u Srpskoj, od januara su penzije uvećane za šest odsto u odnosu na decembar prošle godine“, navodi se u saopštenju.

Budžetom Republike Srpske za ovu godinu za isplatu penzija planirano je ukupno 1.946.000.000 KM.

„Prema projekcijama budžetskih prihoda i rashoda, od doprinosa će biti prikupljeno 1.646.000.000 KM, dok će preostalih 300 miliona KM biti nadoknađeno iz poreskih prihoda budžeta“, dodaje se u saopštenju.

Iz Ministarstva finansija podsjećaju da su od 2013. godine, kada je počeo proces redovnog usklađivanja penzija sa ekonomskim parametrima, bila 22 povećanja, što je efektivno prosječno povećanje od šest odsto na godišnjem nivou.

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *