Najmanje 31 osoba, među kojima djeca, ubijena je danas u pucnjavi u vrtiću na sjeveroistoku Tajlanda, saopštio je portparol policije.
Policija je saopštila da je napadač bivši policajac koji je nedavno dobio otkaz.
Kako javlja BBC, napadač je žrtve ubijao iz vatrenog oružja i nožem. Nakon što je ubio suprugu i njihovo dijete izvršio je samoubistvo, izjavio je neimenovani zvaničnik lokalne policije. On je rekao da je među ubijenima 22 djece, javio je Rojters.
Mass #shooting at a #childcare centre in #Thailand’s northeastern province of Nong Bua Lam Phu. Initial reports indicate 38 people killed, mostly children.
Police have named a suspect, a 34-year Ex police officer.
He’s still on the run. #กราดยิง #กราดยิงหนองบัวลำภู pic.twitter.com/dfsfqebTUk— Chaudhary Parvez (@ChaudharyParvez) October 6, 2022
Zvaničnik je potvrdio da je napadač ubio sebe, suprugu i dijete, te da je još 12 ljudi ranjeno.
Premijer Tajlanda je ovlastio sve nadležne agencije da se uključe u akciju potrage i hapšenja osumnjičenog, rekao je portparol vlade, prenosi Tanjug.
(Foto: Screenshot/The Sun)