Srušio još jednu prepreku na putu do zlata: Đoković izbacio Nadala sa Olimpijskih igara

ĐOKOVIĆ – NADAL.

Novak Đoković je savladao Rafaela Nadala u šesnaestini finala Olimpijskih igara rezultatom 2:0.

Srbin je ekspresno stigao do prvog seta. Za 40 minuta slavio je sa 6:1, a Nadal je djelovao nemoćno. Španac je imao 10 neiznuđenih grešaka u prvom setu.

U drugom setu Đoković je nastavio sa agresivnom igrom i stigao do 4:0 u gemovima. Tada dolazi do preokreta i pada u igri Novaka Đokovića. Propuštene prilike iskoristio je Nadal i došao do četiri vezana gema.

Na rezultatu 4:4 Đoković koristi tek četvrtu brejk priliku i ponovo dolazi do prednosti, a to je bila i ulaznica za prolazak dalje. Nadal se nije predavao i namučio je Đokovića na njegov servis, ali je Srbin ostao pribran i iskoristio prvu meč loptu.

Posljednji put Đoković i Nadal igrali su 2022. godine u Parizu, a tada je Španac slavio sa 3:1 u setovima.

Prvi na servisu biće Novak Đoković koji je dobio podbacivanje novčića.

Nadal i Đoković su istrčali na prepuni „Filip Šatrije“ uz ovacije publike!

Dva velikana zajedno u tunelu!

Furiozna je bila Iga, pobedila je 6:1, 6:1.

Uskoro očekujemo Noleta i Rafu na terenu!

Iga Švjontek je ekspresno osvojila prvi set rezultatom 6:1, u drugom vodi 4:1.

Po završetku ovog meča Đoković i Nadal izlaze na teren.

Oglasio se Nole pred meč:

Novak i Rafa će na teren po okončanju duela Švjontek – Pari!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković odmeriće snage sa Rafaelom Nadalom u okviru 2. kola teniskog turnira na Olimpisjkim igrama.

Ovo će biti 60. duel dve teniske legende, a Novak vodi u međusobnom skoru rezultatom 30:29.

Nadalov nastup u singlu je bio neizvestan, muči ga povreda butine, ali je ipak juče uspeo da savlada nezgodnog Mađara Fučovića.

Ipak, Nadal smatra da itekako ima svoje šanse protiv Novaka.