Bečki specijalci uhapsili državljanina BiH.
Pripadnici austrijske specijalne jedinice WEGA uhapsili su državljanina Bosne i Hercegovine zajedno sa još dva saučesnika u krvavom obračunu u Beču.
Kako prenose mediji, sve se odigralo u petak oko 7 časova u Beču-Veringu (18. okrug) kada je došlo je do teške tjelesne povrede nožem.
Naime, 19-godišnji Austrijanac došao je u stan svoje bivše djevojke kako bi s njom „razjasnio“ neke stvari. Tamo je najprije došlo do fizičkog sukoba sa njenim sadašnjim momkom, 21-godišnjim Rumunom. On je ubrzo napustio stan, ali se nedugo zatim vratio zajedno sa dvojicom poznanika – 21-godišnjim državljaninom BiH i 21-godišnjim Austrijancem. Sukob je ponovo eskalirao, pri čemu je Rumun nanio 19-godišnjaku više posjekotina nožem.
Policajci iz policijske stanice Martinstraße izašli su na lice mjesta, ali su osumnjičeni napadač i njegova dva saučesnika, među kojima i državljanin BiH, u međuvremenu pobjegli, saopštila je Policijska direkcija Beč. Nakon toga, u cijelu akciju uključila se i specijalna jedincia WEGA koja je uspejela da locira u bečkom okrugu Favoriten i uhapsi vinovnike ovog krvavog obračuna. Sva trojica su sprovedena u zatvor po nalogu bečkog tužilaštva.
autor:http://nezavisne.com
