Bijedan pokušaj SIPA.
Par inspektora SIPA-e krenulo je bez naredbe, plana i ikakve šanse da uspiju da hapse predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika. Vjerovatno je svima osim njih bilo jasno da nemaju nadležnosti da djeluju na teritoriji Srpske, pa je sve završilo na večernjoj šetnji kroz Istočno Sarajevo. Malo ko ih je i do tada shvatao ozbiljno, a nakon svega tek sad djeluju smiješno. Ko ih je poslao, još uvijek nije poznato. Možda su sami pokušali vođeni onim „sreća prati hrabre“, ali ovđe nije bilo ni hrabrosti, a još manje sreće.
„SIPA je politički obezglavljena. Direktora i ima i nema, zamjenika direktora apsolutno već duže vremena nema. Ko onda donosi odluke, ko je odredio njih da idu u jednom nacionalnom sastavu i to baš ovi koji imaju jedno, da kažemo, ratno iskustvo, prepoznatljivi su po tome“, kaže Predrag Ćeranić, dekan Fakulteta bezbjednosnih nauka Univerziteta u Banjaluci
Pokušavaju ga hapsiti oni koji su povezani s ratnim zločinima nad Srbima u Konjicu. Mnogo kadrova usmjerenih protiv Republike Srpske dolazi baš odatle, poput Sene Uzunović poznate po postupanju mimo ustavnih principa. Čak su i Hrvati, prepoznajući blamažu koja slijedi, odbili učestvovati u ovoj tragikomičnoj operaciji.
„Hrvati koji su obaviješteni o toj akciji su odbili da učestvuju u toj akciji, Srbi koji nisu obaviješteni o toj akciji, a imaju direktora, govori nam da je sipa već podijeljena po etničkim principima, ne po entitetskim, jer su se Hrvati već odvojili i distancirali od ovakvog političkog pristupa. Ovakav politički pristup radi, u stvari, ta nezrela čaršijska vlast Trojke, Mafijeva ekipa, Konakovićeva, Nikšićeva i to je, u stvari, njihova instrukcija“, kaže Dževad Galijašević, stručnjak za bezbjednost.
Nije slučajno što se sve ovo dešava u periodu kada se prisjećamo 80. godišnjice proboja jasenovačkih logoraša. Iz ovih postupaka SIPA-e vidi se ogromna nacistička količina mržnje – poruka je Udruženja žena žrtava rata Republike Srpske.
„Njihov je cilj da sve to što mi pričamo o Jasenovcu i to, da se ta priča o Jasenovcu što više umanji, a iskrsavaju ovakvi događaji u današnje vrijeme 80 godina poslije toga, da bismo što manje pričali o Jasenovcu, da bismo se što manje sjećali i po mogućnosti da naprave neki incident u koje misle da bi oni bili pobjednici. To su sve maštarije i nerealnosti u današnjem životu“, kaže Božica Živković Rajilić, predsjednik Udruženja žena žrtava rata Republike Srpske.
Nakon suđenja predsjedniku Republike, krivičnog gonjenja predsjednika Vlade i mnogih drugih napada na Srpsku – ovo je samo još jedna poruka iz političkog Sarajeva. Nezrelost, drskost i spremnost da se izazovu ratni konflikti, kako bi kroz sve to sakrili svoju političku nemoć.
autor:http://atvbl.rs