Borac pobijedio Velež – PAO JOŠ JEDAN REKORD

Borac pobijedio Velež

Izabranici Vinka Marinovića savladali su sinoć ekipu Veleža na „Gradskom stadionu“ u Banjaluci rezultatom 2:0 i postavili novi klupski rekord kad je u pitanju pobjedonosni niz u Premijer ligi BiH, ona sada iznosi sedam mečeva.

„Crveno-plavi“ su, zaključno sa trijumfom sinoć, uknjižili sedam vezanih pobjeda, što nijednoj generaciji Borca od osnivanja bh. prvenstva (2002.) nije pošlo za rukom.

Dosadašnji rekord ostvaren je u dva navrata – a oba puta Borac je na kraju sezone bio šampion (2011. i 2021. godine)!

Marinovićev tim do trijumfa u derbiju devetog kola stigao je zahvaljujući golovima Zorana Kvržića iz 51. i Stojana Vranješa iz trećeg minuta nadoknade drugog poluvremena.

Desni bek banjalučkog tima prevario je čuvara, a potom se namjestio na šut, majstorski savladavši sinoć odličnog čuvara mreže gostiju Osmana Hadžikića.

Kada se već iščekivao posljednji zvižduk arbitra Aleksandra Njegomirovića, Kvržić je izveo jedan slobodan udarac, lopta je stigla do Davida Čavića koji je potom u šesnaestercu proigrao Stojana Vranješa koji lako postiže svoj 53. premijerligaški gol u dresu Borca.

Borac je bio mnogo bliži pogotku u prvom poluvremenu, te je za samo četiri minuta mogao dva puta da zatrese gostujuću mrežu.

Prvo je Srđan Grahovac iz slobodnog udarca u 26. minutu uzdrmao prečku, da bi potom Hadžikić nogom odbranio udarac Jovana Nišića, kojem je Damir Hrelja spustio loptu glavom na 11 metara.

Inače, već u prvom dijelu je Velež ostao sa deset igrača na terenu.

Dva žuta kartona, u 9. i 20. minutu, dobio je Asmir Suljić zbog povlačenja Kvržića i Nišića, pa mu je Njegomirović pokazao put u svlačionicu.

Dvanaest minuta nakon gola Borca, Kvržić je mogao da bude krivac za pogodak na drugoj strani.

Pogriješio je iskusni defanzivac u predaji lopte, jednu je „poklonio“ Edi Vehaboviću koji je šutirao, ali je na sreću Borca, bio neprecizan, baš kao i u 86. minutu, kada je šutirao preko prečke nakon proigravanja Demira Pece.

NE PROPUSTITE:

Bojan Mijailović je strijeljan! Tvrdi svjedok događaja na Kosovu

U drugom poluvremenu je Borac stvarao opasne situacije preko Stojana Vranješa i Nemanje Mihajlovića, ali je iz dvije-tri prilike za „Crveno-plavi“ tim Hadžikić izlazio kao pobjednik, navodi „Borac-sport“. Međutim, ne i u već opisane dvije situacije.

U narednom kolu, posljednjem prije oktobarske reprezentativne pauze, Borac će gostovati GOŠK-u iz Gabele.

Prije toga, u srijedu (4. oktobar) „Crveno-plave“ očekuje utakmice osmine finala Kupa Republike Srpske protiv Radnika u Bijeljini.