Borac pregazio Široki i zauzeo lidersku poziciju

Borac pregazio Široki.

Fudbaleri banjalučkog Borca slavili su na gostovanju kod Širokog Brijega u okviru zaostale utakmice 1. kola Premijer lige rezultatom 2:0 čime su zauzeli lidersku poziciju u fudbalskoj eliti BiH.

Samo pet minuta bilo je „početno ispitivanje snaga“, a onda gol Borca.

Lukić je glavom šutirao i pogodio za prednost Banjalučana, a samo tri minuta kasnije, Hrelja sjajno šutira s nekih 15-ak metara i donosi gostima sigurnih 2:0.

Prvu veliku šansu Široki je imao tek u 59. minuti, ali je Čavić sa gol linije izbio loptu nakon jednog udarca domaćeg igrača.

Do kraja je Borac je diktirao tempo, dok domaćin nije imao prilika vrijednih pomena.

Borac je sačuvao prednost i došao do šeste pobjede i sa 18 bodova sada je preuzeo vrh tabele, dok Široki pada na drugo mjesto sa 16 bodova, a treći je Velež sa 14.