Borac pao (1:2) na Farskim Ostrvima, čeka ga težak zadatak u revanšu

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su večeras na Farskim Ostrvima u prvom meču 3. kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope od Ki Klaksvika sa 1.2.

Do vodećeg gola Farani su došli već u 10. minutu nakon velike greške odbrane Borca koju je u pogodak pretvorio Pal Kletskard.

Ipak, do izjednačenja je došlo u 31. minutu kada je Aleksander Berntson skrenuo loptu u svoju mrežu.

Nesreća je zadesila „crveno-plave“ jer je crveni karton zaradio Herera a brojčanu nadmoć domaćin je krunisao u 36. minutu novim golom a strijelac je bio Kristofer Odemarksbaken.

U drugom poluvremenu su viđene šanse na obje strane ali mreže su mirovale.

U prvom poluvremenu je posjed lopte bio 70:30 u korist domaćina a u drugom je bila znatno drugačija slika ali ipak nedovoljno da gosti dođu do izjednačenja.

Zanimljivo je da Borac nije imao nijedan šut upućen u okvir gola pa će u revanšu u Banjaluci u četvrtak (21 čas) imati težak zadatak da anulira prednost Farana.

Ako „crveno-plavi“ prođu dalje u posljednjem kolu kvalifikacija za ulazak u Ligu Evrope igraće protiv poraženog iz duela Mitjiland – Ferencvaroš.