Kraj za Đokovića

Janik Siner šokirao je Novaka Đokovića i publiku u Melburnu jer je razbio branioca titule sa uvjerljivih 3:1 u setovima i plasirao se u finale Australijan opena (6:1, 6:2, 7:6, 6:3).

Italijan je do prva dva seta stigao za sat i 15 minuta i slavio sa 6:1, 6:2. Siner je igrao perfektno, a Srbin nije uspio naći odgovor na brzu i preciznu igru.

Italijana je služio servis, a koliko mu je igra bila dobra najbolje govori činjenica da Đokoviću nije pružio priliku ni za brejk loptom.

Đoković je počeo da se budi u trećem setu, međutim bilo je kasno. Sineru je osim precizne i agresivne igre pomagao i prvi servis na koji nije izgubio poen.

Najbolji teniser svijeta i dalje nije mogao konkretno da zaprijeti Italijanu, ali je bio sigurniji na svoj servis. Igralo se podjednako brzo, a Siner je upornošću podsjetio na Nadala u najboljim danima. Nijedna loptica nije bila izgubljena i igrao je do iznemoglosti.

Pri maratonskom rezultatu od 5:5 i 40:40 sudija je morao da pauzira meč jer je jednom navijaču pozlilo.

To je bilo dovoljno da Đoković dođe do daha i uz dosta muke odvede meč u u taj brejk. Sinerov servis Đoković nije uspio da ugrozi i ponovo je napravio tri neiznuđene greške.

Đokovića nikada ne treba otpisivati po čemu je postao prepoznatljiv u karijeri.

Uprkos osvajanju trećeg seta, Đokovićeva igra nije djelovala do te mjere uvjerljivo da do preokreta može doći.

U četvrtom setu Siner rano pravi brejk koji je odlučio na kraju i set i meč. Đoković je na drugi svoj servis u četvrtom setu imao prednost od 40:0, ali je Siner osvojio pet poena zaredom i napravio brejk.

Uvjerljiv na svoj servis ostao je do kraja, dok je Đoković posustao uveliko nakon gubljenja servisa.

Na kraju se ostati pitanje da li je Siner bio toliko dobar u ovom meču ili je Đoković ponuio jednu od lošijih partija u karijeru.

Koliko je Italijan bio dominantan najbolje govori statistika.

Osvojio je u jednom trenutku čak devet poena u nizu, a do rezultata 5:4 u trećem setu Siner je imao 15 neiznuđenih grešaka, a Đoković čak 36. Siner je do trećeg seta imao šest as servisa, a Novak nijedan.