Kujović ponovo osuđen na osam godina zatvora zbog smrti supružnika Hršum

Kujović ponovo osuđen na osam godina zatvora zbog smrti supružnika Hršum

Kujović ponovo osuđen na osam godina zatvora zbog smrti supružnika Hršum.

Amir Kujović (41) iz Sarajeva osuđen je u Okružnom sudu u Istočnom Sarajevu na osam godina zatvora zbog izazivanja saobraćajne nesreće u kojoj su poginuli supružnici Danijela (42) i Dario Hršum (50) iz Pala, te teško povrijeđena njegova saputnica Amina Rondić.

Presuda je izrečena nakon ponovljenog suđenja, budući da je Vrhovni sud Republike Srpske prošle godine ukinuo prvostepenu presudu u kojem je Kujoviću bila izrečena ista kazna.

Tragična nesreća dogodila se 11. avgusta 2020. godina na magistralnom putu Pale – Ljubogošta. U optužnici se navodi da je Kujović, bez važeće vozačke dozvole, upravljao „Mercedesom GLC 350“, vlasništvo B.A. i bio je pod uticajem alkohola sa koncentracijom od 0,41 g/kg.

Brzinu nije prilagodio uslovima puta i vozio je 75km/h na mjestu gdje je ograničenje 60km/h, iako je bezbjedna brzina bila do 49 km/h, s obzirom na uslove. Vozilo nije držao uz desnu ivicu ivicu kolovoza, već je prešao u lijevu traku namijenjenu za saobraćaj iz suprotnog smjera.

”Svjestan da tako može ugroziti javni saobraćaj i dovesti u opasnost život ljudi Kujović je na to pristao i izgubio mogućnost da izbjegne saobraćajnu nezgodu. Prednjim dijelom vozila udario je u ”audi A3” kojim je upravljao Dario Hršum, krećući se iz Ljubogošte prema Palama. Usljed udara „audi“ je sletio s kolovoza i u njemu su poginuli Dario i Danijela Hršum”, navodi se u oputžnici.

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *