Remi na prirpemama: Meč Borca i Dinama prekinut zbog sukoba

Meč Borca i Dinama prekinut zbog sukoba.

Banjalučki „crveno plavi“ prekinuli su seriju poraza na pripremama u Antaliji. Fudbaleri Borca remizirali (1:1) su u prijateljskom meču sa ruskim drugoligašem Dinama iz Mahačkale.

Dinamo je sredinom prvog poluvremena poveo sa bijele tačka i to spornom odlukom arbitara da ponove penal nakon dvije odbrane Marka Miloševića. Prethodno je Savo Šušić napravio prekršaj u Borčevih šesnaest metara. Krenuli su potom crveno plavi ofanzivnije ka golu rivala, a u 44.minuti loptu iza leđa Goševa poslao je Alen Jurillj.

U drugom poluvremenu, Borac daleko bolji rival na terenu. Crveno plavi nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika, a Milanu Makariću gol je poništen zbog ofsajda. Nekoliko grubih startova fudbalera Dinama, uz amatersko suđenje, podiglo je tenziju na terenu. Еpilog-gužva između dva fudbalska tabora koji minut pred kraj, a potom i posljednji sudijski zvižduk.

Nakon teških, pale su riječi pomirenja sa obje strane. Vinko Marinović kaže da sve ide po planu, te da ekipa, kako se pripremni period u Antaliji privodi kraju, izgleda sve bolje.

Nedjelja će biti dan za nešto lakši trening, a u ponedjeljak, „crveno plave“ očekuje dvije završne provjere pred povratak u Banjaluku. Rivali su Krumovgrad i Podbeskidzje.