U velikoj akciji MUP-a Srpske uhapšeno je više od 10 osoba, a među njima je i Dario Jekić bivši kandidat PDP-a 1999 za odbornika u Skupštini Grada Doboja koji je od ranije poznat policiji, saznaje Provjereno.info.
Kako saznajemo, ovo je jedna od najvećih akcija od početka rada po aplikaciji Skaj.
Akcja je trajala nekoliko mjeseci, a dio ove akcije je i hapšenje Milana Paravca kod kojeg je u junu pronađeno 4,5 kilograma kokaina.
Pretresi se vrše na 40 lokacija.
U toku akcije „Smagler“ do sada je uhapšeno 13 osoba, među kojima su i policijski službenik iz Doboja te zatvorski čuvar iz KPZ Doboj, saznaje Provjereno.info.
Policija je tokom akcije pronašla veću količinu kokaina, spida, marihuane, više od 80 komada tableta, kao i više od 26.000 evra. Pretresen je i automobil „audi A6″ u kojem je otkriven tzv. „štek“ korišten za transport narkotika.
Kako saznajemo, uhapšeni se sumnjiče ne samo za trgovinu narkoticima, već i za proizvodnju amfetamina.
Akcija se sprovodi po nalogu nadležnog suda, a pretresi su obavljeni na 43 lokacije na području Doboja, Teslića, Broda i Petrova.
autor: provjereno.info