Od 0:1 do 2:1: Ukrajinci preokretom slomili Slovake

Od 0:1 do 2:1: Ukrajinci preokretom slomili Slovake.

Fudbalska repezentacije Ukrajine pobijedila je danas nakon preokreta Slovačku sa 2:1 u 2. kolu Grupe E Evropskog prvenstva u Njemačkoj i tako ostala u igri za osminu finala.

Izabranici Sergeja Rebrova ušli su agresivno u meč ali bez velikih prilika dok je sa druge strane pred njihovim golom sve prštalo od uzbuđenja. Ukrajinci su nakon iznenađujućeg i visokog poraza od Rumunije (0:3), promijenili golmana pa je Andreja Lunina zamijenio Anatolij Trubin koji je na startu utakmice u Diseldorfu bio na velikim mukama.

Pokazao je Trubin da je s razlogom dobio prednost u odnosu na Lunina jer je sjajnim inteervencijama ukrotio opasne šuteve Lukasa Haraslina i Ivana Šranca iz blizine. U 17. minutu David Hancko je sa udaljenosti od 22 metra sjajno izveo slobodan udarac ali Trubin je opet bio na pravom mjestu. Nedugo zatim Haraslin je uputio odličan centaršut a Šranc je postigao svoj drugi gol na EP pošto se i protiv Rumuna upisao u listu strijelaca.

Ukrajina se nakon toga probudila, u 34. minutu je Oleksandr Timčuk pogodio stativu ali do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao. Nastavili su Ukrajinci u istom ritmu i u drugom dijelu meča a to im se isplatilo u 54. minutu kada je lijepu akciju svog tima u gol pretvorio Mikola Šaparenko za 1:1.

Ukrajina u posljednjem kolu igra protiv Belgije i bod je može odvesti dalje.

Slovaci kao da su izgubili dah pa su Ukrajinci još žešće krenuli po preokret. U 74. minutu stadionom u Diseldorfu se prolomio uzdah kada je krilo Čelsija Mikhailo Mudrik pogodio stativu ali razočaranje nije dugo trajalo jer je Roman Jaremčuk u 80. minutu matirao golmana Martina Dubravku i svom timu donio prve bodove na kontinentalnom šampionatu.