Odbojkašice Srbije poražene od SAD: Veličanstveni preokret im nije pomogao

Odbojkašice Srbije poražene od SAD.

Odbojkašice Srbije izgubile su u napetom duelu od Amerikanki rezultatom 3:2 (25:17, 25:20, 20:25, 14:25, 17:15), u drugoj utakmici na Olimpijskim igrama.

Amerikanke su povele sa dva nula ali su Srpkinje preokrenule u trećem setu, i izborile ostanak u meču. Četvrti set su pokazale nadmoć i slavile sa čak 11 razlike.

Peti, odlučujući set, uz veliku borbu je ipak otišao u korist SAD, te su Srpkinje zabilježile prvi poraz na Olimpijskim igrama u Parizu.

Najefikasnija je bila Tijana Bošković sa 31 poenom, Aleksandra Uzelac je dodala 14, Katarina Lazović 12, a Maja Aleksić 11 poena.

Kod SAD se istakla Andrea Druvs sa 16 poena, a još njih pet je bilo dvocifreno – Čiaka Ogbogu (14), Еjveri Skiner (13), Džordan Tompson i Ketrin Plamer (11), odnosno Halej Vašington (10).

Odbojkašice Srbije igraju sa Kinom u posljednjem meču grupne faze.