SRBIJA KONAČNO SRUŠILA PROKLETSTVO ŠVAJCARSKE: Sjajni Orlovi zabeležili veliku pobedu u Leskovcu i osvetili se starom dužniku!

Fudbaleri Srbije savladali su Švajcarsku u Leskovcu rezultatom 2:0 u utakmici 3. kola Lige nacija.

Strelci su bili Elvedi autogolom u nadoknadi prvog poluvremena i Mitrović nakon majstorije u 61. minutu.

U drugom mečun ove grupe Španija je kao domaćin savladala Dansku sa 1:0

Španija nakom tri kola ima sedam bodova, Dannska 6, Srbija 4, Švajcarska je bez bodova.

Srbija je ušla potpuno defanzivno u meč.

Švajcarska je imala posed lopte i kontrolisala igru, a Orlovi vrebali iz kontranapada.

Prvu priliku na meču imao je Birmančević u 17. minutu, ali je šutirao pravo u Kobela.

Srbija je sredinom prvog poluvremena izašla u visoki presing i potpuno poremetila igru Švajcaraca.

Ipak gosti su imali veliku prilika u 33. minutu preko Embola koji je srećom promašio iz povoljne sitaucije.

Srbija je napadala do kraja poluvremena i kada se činilo da će na odmor otići bez pogodaka, Orlovi su poveli u nadoknadi istog.

Nakon prekida sa desne strane koji je izveo Samardžić i gužve u petercu Švajcaraca, Elvedi je ugurao loptu u sopstvenu mrežu.

U nastavku u igru je ušao Luka Jović umesto Grujića i već u 48. minutu propustio veliku šansu.

Izbio je sam ispred Kobela,šutirao, ali je golman Švajcarske sjajno odbranio.

Povređenog Lukića u 53. minutu zamenio je Zdjelar.

Švajcarskoj je poništen gol u 54. minutu. Nakon uigrane akcije Džaka je šutirao lopta došla do Emboloa koji je ugurao loptu u mrežu,ali je srećom bio u ofsajdu što je potvrdila i VAR provera

Srbija je duplirala prednost u 61. minutu,fantastičnim golom Mitrovića.

Primio je loptu iskosa sa leve strane ušao u sredinu i sjajnim šutem matirao nemoćnog Kobela.

U 65. minutu nova velika prilika za Srbiju.Eraković je zavrnuo sa leve strane, Jović šutirao glavom ali je Kobel sjajno intervenisao

U 71. minutu dosuđen je penal za Švajcarsku.Fantastično reaguje golman Srbije Predrag Rajković i brani udarac Emboloa.

Elvedi je nakon kornea imao veliku priliku za goste u 79. minutu, srećom je šutirao pored gola.

Do kraja su Švajcarcci napadali, ali je Rajković u nekoliko navrata fantastično interevenisao.