„Orlovi“ od španske renesanse do danske tragedije

„Orlovi“ od španske renesanse do danske tragedije.

Fudbalska reprezentacije Srbije poražena je večeras u utakmici 2. kola elitne divizije Lige nacija na gostovanju kod Danske sa 0:2.

„Orlovi“ ali i selektor Dragan Stojković Piksi podignuti su u nebesa zbog igre koju su pokazali u duelu na startu protiv aktuelnog šampiona Evrope Španije (0:0) pa su večeras u duel sa Skandinavcima na „Parkenu“ ušli sa velikim očekivanjima.

Uprkos brojnim otkazima Piksi je sklopio tim kojem je nedostajalo malo da sruši Špance zbog čega su uslijedile lavine lijepih riječi kako za igrače tako i za selektora. Spominjala se čak i renesansa srpskog reprezentativnog fudbala sa vizionarem Piksijem koji je konačno začepio usta svim kritičarima.

Ipak želje i očekivanja su jedno a realnost sasvim nešto drugo jer u prvih 45 minuta srpski fudbaleri prikazali više nego skromnu igru.

Ni Danci nisu briljirali iako su bili nešto opasniji rival ali i to je bilo dovoljno da ostvare cilj.

U 36. je pukla odbrana Srbije, tačnije dvojica igrača Danaca su opkolila Kostu Nedeljkovića koji je izgubio loptu kod aut linije,a potom je uslijedila munjevita kombinacija domaćih.

Sjajnu asistenciju upisao je Jusuf Poulsen a strijelac za 1:0 bio je Albert Gronbek. Gol je priznat nešto kasnije i to tek pošto je VAR poslije duge provjere procijenio da je sve bilo regularno u akciji koja je prethodila pogotku napadača Rena.

U drugo poluvrijeme Srbija je ušla ofanzivnije jer je Stojković ubacio u igru Andriju Živkovića i taman kada se činilo da su se „orlovi“ probudili, desio se gol domaćina.

U 61. minutu poslije centaršuta lopta se odbila do Viktora Kristijansena koji je umjesto šuta odlučio da je ponovo ubaci u šesneasterac.

Prava odluka u pravo vrijeme koju je Paulsen nagradio sjajnim makazicama i prekrasnim golom sa 2:0.

Imala je Srbija do kraja nekoliko akcija da bar postigne jedan gol ali sa promašajima su se raspršile i iluzije da će stvari u korijenu mogu preko noći promijeniti u odnosu na EURO u Njemačkoj-

Srbija naredni meč u Ligi nacija igra 12. oktobra kada je gost Švajcarske.