Poluvrijeme u Štutgartu – Španija za nijansu bliža golu

Poluvrijeme u Štutgartu.
Fudbaleri Njemačke i Španije sastaju se u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme. Španija ima napad. Naćo je zamijenio Le Normana, a Andrih i Virc su zamijenili Čana i Sanea.

45. + 2 – Završeno je prvo poluvrijeme. Španija i Njemačka bez golova, 0:0.

39. minut – Nova odbrana Nojera – 0:0. Najbolji šut iz daljine od početka susreta.

Ponovo je probao Olmo, ali je Nojer bio na visini zadatka.

35. minut – Odlična šansa za Haverca – 0:0. Sjajna duga lopta, još bolji prijem i ponovo slab udarac.

Nova odbrana za Simona koji djeluje prilično sigurno.

32. minut – Nijemci se nameću – 0:0. Odlično mijenjaju strane igrači Njemačke i kombinuju ispred kaznenog prostora rivala.

Međutim, španska odbrana još jednom pokazuje izuzetan fokus i disciplinu i ne dozvoljava završni udarac.

30. minut – Žuti karton i za Le Normana – 0:0. I jedni i drugi za sada veoma agresivni i odlučni prilikom duela.

Le Norman je grubo oborio Gindogana na centru i dobio javnu opomenu.

28. minut – Žuti karton za Rauma – 0:0. Preoštar i nepotreban start igrača Lajpciga nad Karvahalom pokraj aut linije.

25. minut – Njemačka bolja u prethodnih par minuta – 0:0. Njemački bekovi očekivano su poprilično uključeni u igru svoje ekipe.

Stoje veoma visoko i prave probleme Kukurelji i Karvahalu. Njemačka polako preuzima inicijativu.

21. minut – Odlična prilika za Haverca – 0:0. Maestralna promjena strane i novi prodor preko boka.

Odličan centaršut Kimiha i dobar skok Haverca, ali je lopta išla pravo u Simona. Nijemci sve konkretniji.

17. minut – Nijemci uzvraćaju iz kontri – 0:0. Sada Nagelsmanova ekipa pokazuje koliko može biti opasna.

Veoma brzo kombinuju i stvaraju Španiji problem preko bokova. Ruiz je na drugoj strani šutirao iz daljine, ali visoko preko gola.

15. minut – Јamal šutira pored gola – 0:0. Loš udarac najmlađeg igrača u istoriji Evra.

13. minut – Žuti karton za Ridigera – 0:0. Loš faul nad Olmom na ivici kaznenog prostora. Španci će imati dobru priliku.

12. minut – Udarac Vilijamsa – 0:0. Novi pokušaj Španaca, ali je lopta nakon udarca iz daljine otišla pored gola.

Nakon toga oštar start Vilijamsa nad Kimihom.

10. minut – Odlični Nijemci na početku – 0:0. Pozvao je De la Fuente na presing na početku utakmice.

Njemačka sa druge strane insistira na iznošenju lopte kroz pas. Za sada se dobro snalaze Nijemci i odlično se kreću.

Španija - Njemačka (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

Španija – Njemačka (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

8. minut – Izlazi Pedri – 0:0 Ne može igrač Barselone da nastavi meč nakon duela sa Krosom. Ulazi Dani Olmo.

5. minut – Pedri se žali na povredu – 0:0. Dosta faulova na početku, a Pedri se nalazi na zemlji i pruža mu se pomoć.

Situacija po mladog igrača Barselone ne djeluje dobro.

Niko Vilijams je već imao nekoliko dobrih prodora, ali je jasna namjera Nijemaca da ga udvajaju.

4. minut – Izuzetan tempo na početku – 0:0. Brzo se smjenjuju napadi dvije ekipe koje dosta griješe na startu.

Nijemci pokušavaju preko bokova da naprave prednost, dok su Španci pokazali koliko opasni mogu biti iz kontri.

1. minut – Šansa za Pedrija – 0:0. Odmah prijete Španci.

Odilčan napad po lijevom boku, lopta na Moratu koji je odložio za Pedrija, ali je igrač Barselone slabo šutirao sa ivice kaznenog prostora, te je Nojer lako odbranio.

Odličan meč na početku. Obje ekipe su izašle da napadnu.