Pronađeni ukradeni predmeti vrijedni oko 1,6 miliona KM

Pronađeni ukradeni predmeti vrijedni oko 1,6 miliona KM

Pronađeni ukradeni predmeti vrijedni.

Tokom pretresa nepokretne imovine osumnjičenog na području Istočnog Novog Sarajeva, pronađeni su predmeti vrijedni oko 1,6 miliona KM, a koji su ukradeni iz skladišta u Mostaru.

Kako su saopštili iz Federalne uprave policije, oni su sproveli operativne mjere i radnje iz svoje nadležnosti pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona, a u saradnji sa službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, PU Istočno Sarajevo.

Dodaju da je u okviru navedenih aktivnosti, shodno Naredbi Opštinskog suda u Mostaru, pretresena nepokretne imovine osumnjičenog lica na području Istočnog Novog Sarajeva.

„Predmet je primarno formiran na osnovu usmene prijave koju je oštećeno lice podnijelo službenicima Federalne uprave policije, a odnosi se na predmete koji su otuđeni iz skladišta pravnog lica u Mostaru, zbog sumnje da je tom prilikom oštećenom pravnom licu nanesena šteta u navedenom iznosu“, navodi se u saopštenju FUP-a.

Kako su naveli, jedna osoba je ispitana u svojstvu osumnjičene, a zbog sumnje na počinjenje krivičnog djela prikrivanje.

„Protiv istog će nadležnom Kantonalnom tužilaštvu Hercegovačko-neretvanskog kantona biti dostavljen Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu i izvršiocu“, dodali su iz FUP-a.

autor:http://nezavisne.com

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *