Električni trotineti, koji su prije nekoliko dana postavljeni na nekoliko lokacija u Gradu, zainteresovali su Banjalučane, naročito one mlađe. Iako ima zainteresovanih za ovu vožnju, ekipa BL portala na terenu je saznala da postoje brojni nedostaci i nedoumice, koji trenutno otežavaju korišćenje ovog novog načina prevoza Banjalukom.
Kako je prije tri dana saopšteno iz Gradske uprave, Banjaluka je dobila 200 novih električnih trotineta, koji su postavljeni na 13 novih stanica po gradu. Jedna od stanica nalazi se na parkingu kod Srpske ulice, a radnica obližnje trafike u razgovoru za BL portal kaže da je interesovanje veliko.
„Ljudi su zainteresovani, novo je, pa zato. Uglavnom ih koristi omladina i vidim da znaju kako“, tvrdi naša sagovornica.
Još jedna stanica nalazi se na Kraševom parkingu, a ekipa BL portala tu je zatekla Milana, Banjalučanina koji je odlučio da isproba ovaj novi vid javnog prevoza.
„Generalno, mislim da je dobra stvar, kada treba negdje da požurite možete da uzmete ovaj trotinet i stignete do cilja za marku, marku i po“, kaže Milan.
Ipak, otkriva nam da je imao i nekih problema sa trotinetom.
„Mislim da je do aplikacije najveći problem, recimo, dosta stvari još uvijek piše na turskom. Takođe, sada kada hoću da završim sa vožnjom, moram da uslikam trotinet i postavim sliku u aplikaciju, kako bi se ugasio. Međutim, sad mi to ne dozvoljava, a vrijeme mi ide i novac se skida“, objašnjava Milan.
Kako bi njemu i drugim zainteresovanim Banjalučanima pokušali detaljnije objasniti način upotrebe, ekipa BL portala kontaktirala je kompaniju „BinBin“, koja stoji iza ovog projekta. Međutim, razgovor sa radnicima iz korisničke podrške, zbog jezičke barijere, s obzirom na to da je riječ o kompaniji iz Turske, nije baš jednostavan, što je još jedan problem koji naglašavaju i sami korisnici električnih trotineta.
Kako bi koristili ovaj način prevoza, prije svega potrebno je da na vaše telefone skinete aplikaciju „BinBin“.
„Potrebna vam je debitna kartica, a ako je nemate, možete i da kupite bin karte na kioscima. Zatim skenirate QR kod koji imate na trotinetu, a nakon toga u aplikaciji unesete podatke za plaćanje“, objašnjava za BL portal Ulsan iz korisničke podrške kompanije „BinBin“.
Ulsan dodaje i da, kada imate problem sa gašenjem trotineta na kraju vožnje, pozovete broj korisničke podrške, kako bi vam mogli pomoći. Objašnjava i da trotinet možete ostaviti u plavim zonama, koje imate obilježene na mapi, dok ga ne smijete ostavljati u crvenoj zoni.
Kako je ranije objavljeno, užitak vožnje električnim trotinetom koštaće vas 25 feninga po minutu.
Lokacije za iznajmljivanje
Električne trotinete u Banjaluci možete iznajmiti na lokacijama gradskih parkinga, i to: Kastel, Medicinska elektornika, Šoping, Akvana, Galerija, javna garaža Borik, Park “Mladen Stojanović”, Zenit, te u ulicama Vladike Platona, Nikole Tesle, Srpska i na Bulevaru vojvode Živojina Mišića, kao i kod hotela “Meriot”.
Srđan Banović, BL portal