Srbija povela protiv Velike Britanije: Kecmanović bolji od Drejpera

Srbija povela protiv Velike Britanije.

Srbija je došla do možda i kapitalne pobjede protiv Velike Britanije u prvom meču četvrtfinala Svjetske grupe Dejvis kupa.

Miomir Kecmanović je nakon dva sata borbe pobjedio Džeka Drejpera 2-0, po setovima 7:6, 7:6.

Svi su ovaj okršaj pre početka dvoboja dve zemlje vidjeli kao presudni. Razlog je jednostavan, drugi singl igraće Novak Đoković, dok su Britanci bolji u dublu.

Neočekivana odluka selektora Viktora Troickog da u vatru baci Mišu ispostavila se sjajnom i pored loše forme srpskog tenisera u posljednje vrijeme. Jedan od najboljih duela u sezoni odigrao je 55. na svijetu, na svom servisu bio i više nego siguran i rezultat je odmah došao.

Nakon sedam gemova prvog seta rezultat je bio u egalu, bez ikakvih brejk prilika, Miša je u dva uzastopna gema na servis Drejpera propuštao brejk prilike, i to po dvije. Meč je otišao u tajbrejk broj jedan, a tu je Kecmanović bio sjajan i dobio ga je sa 7:2.

Kao da smo gledali preslikan drugi set, samo što ovog puta nije ni bilo šansi za oduzimanje servisa. Srpski teniser je bio sigurniji na svom servisu od rivala, koji je vrlo često bio u pozicijama da spasava živu glavu na 15:30 ili 30:30.

Svaki put je u tome i uspjevao, tako da je novi tajbrejk odlučio. A u njemu je Kecmanović iskoristio drugu meč loptu i slavio sa 8:6.

Novak Đoković će imati priliku da pobjedom nad Kameronom Norijem odvede Srbiju u polufinalu, gdje Italija već čeka.