UZELI SET Portugalci ponizili Švajcarsku, zabili im ŠEST KOMADA!

Fudbalska reprezentacija Portugalije ubjedljivo je trijumfovala nad selekcijom Švajcarske rezultatom 6:1 (2:0) i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog šampionata u Kataru.

Prvi put kada su bili u prilici, Portugalci su pogodili. Gonzalo Ramos je uputio udarac-bombu u bliži ugao golmana Zomera i donio prednost „Evropskom Selesau“, 1:0 za Portugal.

Potom u 33. minutu, opet gol za „Evropski Selesao“. Bruno Fernandeš je izveo korner, a Pepe je unutar peterca uspio najviše skočiti i preciznim udarcem glavom loptu poslati u lijevu stranu gola. Tada je rezultat bio 2:0 za Portugal.

Šest minuta u drugom dijelu bilo jedovoljno za treći pogodak. Diogo Dalot je namjestio loptu koju Gonzalo Ramos izbliza šalje u desnu stranu gola ostavivši golmana Zomera bespomoćnim. Bilo je to 3:0 za Portugal.

Već u 55. minutu raspucani Portugal opet pogađa. U listu strijelaca upisao se i štoper Rafael Guereiro.

Tri minute kasnije pogađaju i „Sajdžije“. Manuel Akanji je primio loptu u kaznenom prostoru nakon odbijene lopte poslije kornera. Tukao je precizno i savladao golmana protivničke selekcije! 4:1 za Portugal.

21-jednogodišnji Gonzalo Ramos u 67. minutu postigao je prvi het-trik na ovom Mundijalu. Žoao Feliks je zabilježio drugu asistenciju koja je bila dovoljna za potop Švajcarske. Rezultat je tada bio 5:1 za Portugal.

U sudijskoj nadoknadi Rafael Leao stupa na scenu, sjajnim lob udarcem prevario je Zomera i postigao konačni rezultat na semaforu, 6:1 za Portugal.

Reprezentacija Portugalije u četvrtfinalu šampionata svijeta sastaje se sa timom Maroka, koji je ranije danas iznenadio Španiju i trijumfovao nakon izvođenja jedanaesteraca.

Nakon današnjeg programa, na šampionatu su dva dana pauze.