Vimbldon kaznio Đokovića

Vimbldon kaznio Đokovića.

Čelnici Vimbldona kaznili su Novaka Đokovića zbog lomljenja reketa tokom finala protiv Karlosa Alkaraza!

Kazna iznosi tačno 6.117 funti, odnosno oko 8.000 evra, a napominjemo da je Novak još tokom meča dobio opomenu sudije zbog tog poteza u petom setu.

Spornu scenu smo vidjeli u petom setu kada je Alkaraz napravio brejk u trećem gemu, a zatim potvrdio brejk. Nakon toga je Đoković pobjesnio i žestokim udarcem u konstrukciju mreže na sredini terena razbio reket.

Sudija Fergus Marfi, koji je ranije kaznio Srbina zbog vremenskog prekršaja, odmah je izdao upozorenje za prekršaj kodeksa.

Đokovićevo razočarenje je reslo pošto je dvadesetogodišnji broj jedan svijeta iskoristio punu prednost i zabilježio pobjedu rezultatom 1-6 7-6(6) 6-1 3-6 6-4 poslije četiri sata i 42 minuta.