Lejkersi razbili šampiona

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa poveli su u polufinalnoj seriji zapadne konferencije NBA lige protiv Golden Stejt Voriorsa sa 2-1.

U trećem meču u „Kripto.com“ areni „jezeraši“ su slavili trijumf rezultatom 127:97 i do nogu potukli aktuelnog branioca šampionskog prstena.

Meč broj tri ove serije bio je u egalu samo u prvoj četvrtini kada su Voriorsi čak imali i +7.

Ali do poluvremena su domaći stigli do dvocifrene prednosti i kasnije su potpuno razoružali rivala.

Prednost do kraja je samo rasla i na kraju stigla do 30 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Entoni Dejvis sa 25 poena, tri skoka, četiri blokade i tri ukradene lopte.

Pratio ga je Lebron Džejms sa 21 poenom, te po osam skokova i asistencija, dok je Dianđelo Rasel imao isti broj poena, ali ih je sve ubacio u prvom poluvremenu.

Stef Kari je predvodio Voriorse sa 23 poena. Endrju Vigins je ubacio 16, a Klej Tompson je imao 15.

autor:nezavisne.com foto:nezavisne.com