Senzacija u Zagrebu: Dinamo srušio Čelsi!

Fudbaleri Dinama savladali su Čelsi u Zagrebu rezultatom 1:0, u prvom kolu grupe E Lige šampiona.

Šampion Hrvatske pobijedio je pogotkom Mislava Oršića u 13. minutu za veliko slavlje na „Maksimiru“.

Engleski tim je još jednom pokazao da nije u najboljoj formi, a prave šanse su imali praktično samo u finišu utakmice.

Izabranici Tomasa Tuhela su znatno bolje otvorili meč, imali inicijativu i nekoliko napada, koji se nisu završavali šutem.

Dinamo je praktično prvi put prešao polovinu u 13. minutu i odmah postigao gol. Bila je to briljantna kontra.

Sterling je izgubio loptu pred šesnaestercom rivala, ubrzo je ona poslata Petkoviću na centru, koji ju je odložio Oršiću. Uslijedio je trk napadača domaćih, pretrčavanje Fofane i rutinska realizacija.

Slabo je djelovao Čelsi do pauze, a zanimljiv je bio jedino još pokušaj Ademija iz daljine, koji je zaustavio Kepa.

Španski golman je i u nastavku spasao svoj tim, pošto je projektil sa dvadesetak metara koji je uputio Ristovski zaustavio uz pomoć prečke.

Dinamo se malo po malo povukao, Čelsi je imao inicijativu, ali ne i prave pokušaje i udarce ka golu Livakovića.

Tuhel je mijenjao igrače, formaciju, ali uzalud. Ostali su bili kao i Obamejang, koji je na debiju prilično neprimjetan.

Najbliži golu, Čelsi je bio u 86. minutu, kada je najprije Ris Džejms pogodio stativu, a onda udarce Mauntu u Ziješu zaustavio Livaković.

Nadoknada je trajala čak osam minuta, ali je Dinamo sačuvao prednost i ostvario ogromnu pobjedu.