Vukićević posljednji u superveleslalomu

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je 34. mjesto u superveleslalomu na Olimpijskim igrama u Pekingu. Vukićević je zauzeo posljednju poziciju od takmičara koji su završili trku, pošto je 13 skijaša ostalo bez plasmana.

Reprezentativac Srbije je nakon kiksa u spustu i izletanja sa staze nastupio u kombinovanoj disciplini i trku završio u vremenu 1:29.45.

Vukićević je zaostao skoro 10 sekundi za pobjednikom Matijasom Majerom, koji je odbranio olimpijsko zlato osvojeno prije četiri godine u Pjongčangu.

Austrijanac je stazu prešao za 1:19.94 i za samo četiri stotinke završio ispred Amerikanca Rajana Kohran-Zigla kojem je pripalo srebro.

Bronzu je osvojio Aleksander Omot Kilde iz Norveške.

Marko Vukićević je nastupom u superveleslalomu završio takmičenje na Olimpijskim igrama u kineskoj prestonici.

Izvor: BL portal