Forum mladih SPS-a dijelio primjerke Ustava Republike Srpske građanima Banje Luke

Forum mladih SPS-a dijelio primjerke Ustava Republike Srpske građanima Banje Luke

Povodom 33. godišnjice donošenja Ustava Republike Srpske, koji je usvojen 28. februara 1992. godine, Forum mladih Socijalističke partije Srpske organizovao je akciju podjele primjeraka Ustava Srpske građanima Banje Luke.

Ovom akcijom mladi Socijalističke partije Srpske željeli su da ukažu na istorijski i političko-pravni značaj Ustava Republike Srpske kao temelja njene ustavnosti i državnosti. Kako su istakli, Ustav Republike Srpske ne samo da predstavlja simbol slobode i nacionalnih prava srpskog naroda, već je i u skladu sa Ustavom BiH, a Socijalistička partija Srpske dosljedno se zalaže za njegovo poštovanje.

Milan Unčanin, predsjednik Foruma mladih Socijalističke partije Srpske, poručio je da ova akcija ima za cilj da podsjeti građane na suštinsku važnost Ustava kao pravnog akta koji garantuje autonomiju Republike Srpske.

forum mladih sps
forum mladih sps

“Ustav Republike Srpske nije samo dokument, već temelj našeg postojanja u okviru ustavnog poretka BiH. NJegovo dosljedno poštovanje znači zaštitu prava srpskog konstitutivnog naroda i očuvanje svih institucija Republike Srpske. Mladi Socijalističke partije Srpske su tu da brane naš ustavni poredak i da podsjete sve građane koliko je važno da budemo svjesni svojih prava i obaveza”, istakao je Unčanin.

David Ponorac, predsjednik Foruma mladih Socijalističke partije Srpske Banja Luka, naglasio je da je ova organizacija najagilniji politički podmladak u Republici Srpskoj, te da će nastaviti sa akcijama koje za cilj imaju buđenje nacionalne svijesti i odgovornosti.

“Okupljamo mlade koji razumiju važnost institucionalne i nacionalne borbe. Ovakvim akcijama pokazujemo da smo generacija koja zna šta znači sloboda i da je svjesna da se za nju moramo boriti znanjem, radom i poštovanjem naših institucija”, poručio je Ponorac.

Forum mladih Socijalističke partije Srpske nastaviće sa sličnim aktivnostima kako bi kod građana, a posebno kod mladih, podstakao interesovanje za pravni i politički status Republike Srpske, kao i za očuvanje njenih ustavnih prava i nadležnosti.

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *