Debakl KAKAV SE RIJETKO VIĐA: Liverpul vodio 2:0, izgubili 2:5

Liverpul je proživio deža vi finala Lige šampiona iz 2018. godine. Doslovno ih je razbio prošlogodišnji šampion iz Madrida sa 5:2 na domaćem stadionu.

Start iz snova za ekipu Jirgena Klopa počeo je već u četvrtom minutu kada Nunjez iz dobre akcije postiže prvi gol za ludnicu na Enfildu.

Slavlje za navijače Liverpula nije ni prestalo kada je Kurtoa nespretno reagovao po prijemu lopte u petercu, a Salah jednim dodirom na semaforu povećao rezultat na 2:0.

Slavio se na Enfildu revanš za poraz od Reala u prošlogodišnjem finalu Lige šampiona, ali sve se mijenja u 21. minutu.

Vinisijus Džunior iz dobre akcije smanjuje prednost Reala, da bi 15-ak minuta kasnije Alison odreagovao kao i Loris Karijus 2018. godine i poslao loptu Vinisijusu koji donosi poravnanje.

Za ljubitelje fudbala prvo poluvrijeme opravdalo je sva očekivanja revanša prošlogodišnjih finalista.

Ali da je Real kraljevski klub s razlogom potvrđuje Militao na asistenciju Modrića već u 47. minutu meča kojim pravi potpuni preokret za tim iz Madrida.

Deset minuta kasnije Benzema uz dosta sreće nakon odlične akcije, ali lošeg šuta povećava prednost na 4:2. Lopta se odbila od igrača Liverpula i promijenila smijer, što je bilo dovoljno da Alison po četvrti kupi loptu iz svoje mreže.

Tu najbolji igrač svijeta nije stao.

Na asistenciju dvostrukog strijelca na meču Vinisijusa Džuniora, Benzema zakucava publiku na Enfildu sa 5:2.

Liverpulu preostaje nada da će u Madridu napraviti čudo i proći dalje, ali uz ovakvu igru Reala, ta šansa je nikakva.

autor:agencije/atv/faktormagzin, foto: tanjug.rs/AP