Đoković IMPRESIVNO počeo US open!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković na impresivan način je započeo učešće na ovogodišnjem Ju Es openu.

Đoković je u meču 1. kola na stadionu „Artur Eš“ savladao Francuza Aleksandra Milera sa 6:0, 6:2, 6:3. Meč je trajao 95 minuta.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Španca Bernabeua Zapate.

Novak se vratio na Ju Es open posle pauze izazvane zabranom ulaska u SAD zbog kovid protokola oko vakcinacije. Publika ga je na najvećem teniskom stadionu na svetu dočekala aplauzima, a odmah je imala priliku i da vidi savršenog Novaka.

Đoković je za samo 23 minuta osvojio prvi set sa nulom

U istom ritmu je nastavio i u drugom setu i osvojio prva dva gema, pre nego što je Francuz prvi put uzeo gem.

Đoković je i naredna dva gema osvojio za vođstvo 4:1, pre nego je Miler prvi put u meču uzeo servis Novaku i smanjio na 4:2.

Ali, to je bilo sve, Novak je u narednom gemu ponovo napravio brejk, a onda i završio set na svom servisu za 6:2.

Miler je dobro otvorio treći set i uzeo bez izgubljenog poena svoja prva tri servisa.

Pri rezultatu 3:3 Novak je osvojio prve poene na servis rivala, a to je ujedno značilo i da je napravio brejk za 4:3.

Đoković je u narednom gemu potvrdio brejk i stigao na gem od meča.

Miler je dobro počeo servis gem, ali ga je Novak pretvorio u poslednji gem u meču. Nanizao je četiri poena i posle 95 minuta slavio.

autor: kurir.rs