Orlovi MAJSTORIJAMA Mitrovića i Tadića slomili Crnu Goru i došli na prag EP posle više od dve decenije

Orlovi majstorijama Mitrovića i Tadića slomili Crnu Goru.

Fudbaleri Srbije savladali su Crnu Goru rezultatom 3:1 u utakmici 8. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je sjajno ušla u meč i majstorijom Mitrovića povela u 9. minutu.Orlovi su dominirali i kontrolisali meč, a veliku šansu za 2:0 propustio je Živković u 26. minutu.

A onda šok i izjednačenje na Marakani efektnim golom Jovetića u 36. minutu.

U nastavku velika inicijativa Orlova.

Crna gola je odolevala do 74. minuta a onda su Mitrović i Tadić u 76. minutu razbili bunker gostiju i Srbija je stigla do dva gola prednosti.

Orlovi su ovom pobedom došli na korak od plasmana na evrospko prvenstvo prvi put posle 24 godine i teoretski joj nedostaje samo bod protiv Bugarske u poslednjem meču za overu plasmana.

U drugom meču ove grupe Litvanijha i Mađarska igrali su nerešeno 2:2

Mađarska je prva sa 14 bodova, Srbija druga sa 13 , pet više od Crne Gore koja ima 8, ali i meč više.