Siti pregazio Liverpul

Ekipa Pepa Gvardiole spektakularnim preokretom razbila je Liverpul rezultatom 4:1 na svom stadionu.

U derbiju kola Liverpul je nastavio sa poražavajućim rezultatima, naročito zbog toga što je tim Jirgena Klopa poveo u 17. minutu nakon gola Salaha.

Do kraja poluvremena Siti je preuzeo loptu i apsolutnu inicijativu. Krenuli su ofanzivno ugrožavajući gol Alisona. Iako oslabljeni zbog izostanka najboljeg igrača Sitija Halanda, De Brujne je kapitenski predvodio ekipu u debriju kola.

Prvo je Alvarez vratio Mančester u igru u 27. minutu, da bi De Brujne napravio preokret na startu drugog poluvremena.

Gundogan je napravio prostor za disanje Mančestera u 53. minutu kada je povećao rezultat na 3:1, a konačnih 4:1 postavlja Griliš u 74. minutu.

Nakon ove pobjede Siti i dalje diše za vratom vodećem Arsenalu sa 64 boda, dok Liverpul i dalje tapka u zoni van evropskih takmičenja. Oni su na šestoj poziciji sa 42, a sve izvjesnije je da će Evropu naredne sezone gledati Njukasl.

autor:ATV foto:ATV