Alkaraz ide kući, a Zverev u polufinale Melburna

Alkaraz ide kući, a Zverev u polufinale Melburna.

Poznat je i drugi polufinalni par u muškoj konkurenciji na Australijan openu.

Protivnik Danilu Medvedevu koji je nakon maratona pobijedio Huberta Hurkača (3:2) biće njemački teniser Aleksander Zverev koji je danas u posljednjem četvrtfinalu saladao drugog igrača svijeta Karlosa Alkaraza. Na iznenađenje svih, Nijemac je slavio sa 3:1, po setovima: 6:1, 6:3, 6:7, 6:4, za nešto više od tri sata igre. Sigurno jedan od najtežih poraza u karijeri za španskog asa, kojeg su mnogi vidjeli u finalu. S druge strane, Zverev se plasirao po drugi put u polufinale Melburna, a sedmi put će igrati u polufinalima gren slemova. Nijemac još uvijek čeka na prvu gren slem titulu.

Zverev je odigrao gotovo pa savršen meč protiv mladog Španca koji nije znao šta ga je snašlo u Melburnu. Alkaraz je bio neprepoznatljiv, ništa mu nije polazilo za rukom za razliku od Zvereve koji je doslovno izluđivao protivnika, što govori i broj gemova koje je izgubio u prva dva seta. Sve je mirisalo na 3:0, no Alkaraz se čudesno vratio u meč.

Najveća drama bila je u trećem setu, Zverev je imao 5:3 i servis za meč, no “Karlitos“ je uspio da dođe do 5.5, a zatim i taj-brejka u kojem je odigrao nekoliko čudenih poena koji su doslovno šokirali Zvereva. Slavio je sa 7:2 i tako uveo meč u četvrti set.

U četvrtom setu Zverev je odmah napravio brejk, ali sve bolji Karlos je odmah uzvratio istom mjerom. Tada smo gledali spektakularan tenis. Ključni detalj se desio u devetom gemu kada Zverev pravi brejk i dolazi u priliku da ponovo servira za meč. Ovaj put nije ispustio priliku.

Dakle, sada imamo polufinalne parove: Đoković – Siner, Medvedev – Zverev. Mečevi se igraju u petak u jutarnjim časovima. Veliko finale u Melbur parku je u nedjelju.