Novak Đoković protiv Janika Sinera za finale Australijan opena

Novak Đoković protiv Janika Sinera za finale Australijan opena

Novak Đoković protiv Janika Sinera za finale Australijan opena.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković danas će pokušati da izbori novo finale Australijan opena. Srbin će se u polufinalu suočiti sa prvim teniserom svijeta, Italijanom Janikom Sinerom.

Meč je zakazan za 9 časova i 30 minuta po srednjoevropskom vremenu, a očekuje se pravi teniski spektakl na Rod Lejver areni u Melburnu. Biće to njihov 11. međusobni duel, pri čemu Siner trenutno vodi sa 6:4 u pobjedama i u meč ulazi sa serijom od pet uzastopnih trijumfa nad srpskim asom.

Australija je Novakov teren

Ipak, Australijan open je turnir na kojem je Đoković godinama neprikosnoven. Srpski teniser u Melburnu igra svoj najbolji tenis, a upravo ovdje je gradio dio istorije kojom je postao najuspješniji grend slem igrač svih vremena.

Siner, sa druge strane, u polufinale ulazi kao trenutno najkonstantniji igrač na ATP turu, sa snažnim riternom i izuzetno agresivnom igrom sa osnovne linije. Njegov napredak u prethodnih godinu dana učinio ga je jednim od najtežih mogućih rivala za Đokovića.

Share

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *