Srbija perfektna protiv Gruzije

Košarkaši Srbije zabilježili su drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evrobasket 2025. godine, pošto su kao gosti pobjedili Gruziju 76:63.

Poslije trijumfa nad Finskom u Beogradu, ekipa Svetislava Pešića ostala je perfektna i u Tbilisiju, pa su aktuelni šampioni svijeta na skoru 2-0 u posle februarskog prozora.

Srebrne iz Manile ka pobjedi vodio Marko Gudurić sa 16 poena, uz odličnu podršku Vanje Marinković, koji je dao 15. Dvocifreni u srpskom timu bili su još Aleksa Avramović sa 12, koševa a Filip Petrušev 11.

Kod Gruzije Tornike Šengelija je bio najefikasniji sa 17 poena, dva manje je postigao Džo Tomason.

Reprezentacija Srbije je odlično otvorila meč, poslije prve dionice je vodila 21:12, a sredinom treće je imala plus 13 – 38:25. Serijom 6:0 je okončala prvo poluvrijeme pa se na odmor otišlo vođstvom „orlova“ 38:31.

Srbija je loše otvorila treću dionicu, pa je ekipa selektora Aleksandra Džikića smanjila na samo minus četiri (39:43) u 23. minutu.

Odbila je Srbija taj napad i povela ponovo plus 10 (51:41) u 26. minutu, a na kraju treće dionice vodila je 60:52.

Smanjila je Gruzija na minus četiri (56:60), ali je Srbija odgovorila serijom 11:0 i u posljednjih šest minuta ušla vođstvom 71:56, poslije čega utakmica i bila prelomljena.

Srbija naredne mečeve u kvalifikacijama igra u novembru, kad će 21. gostovati Danskoj, a tri dana kasnije će ugostiti istog rivala.

Plasman na Evropsko prvenstvo će obezbjediti dvije najbolje plasirane selekcije ne računajući Finsku, koja kao jedan od domaćina Evrobasketa ima garantovano učešće, prenosi B92.

U drugom meču grupe G Finska je kao domaćin pobjedila Dansku rezultatom 89:85 iako je na poluvremenu gubila čak 16 razlike (42:58).

Srbija je tako jedina sa maksimalnim učinkom poslije dva kola, Finska i Danska imaju skor 1-1, dok je Gruzija počela sa dva poraza.

autor: glasrpske.com